Bebek Aldırma

  Bebek Aldırma Ankara

  “Bebek aldırma Ankara” ya da “çocuk aldırma” olarak bilinen kürtaj, gebeliğin erken dönemde sonlandırılması amacıyla yapılan bir operasyondur. Çiftlerin gebeliğe hazır olmaması durumunda ya da cinsel suçlar nedeniyle oluşan gebeliklerde bebeğin alınması mümkündür. Bebek aldırma, gebeliğin sonlandırılması amacıyla yapılan en sağlıklı ve güvenilir işlemdir. Ancak bebek aldırma kesinlikle bir doğum kontrol aracı olarak kullanılamaz. Gebelikten korunmak için modern doğum kontrol yöntemlerini tercih etmeniz en doğrusu olacaktır. Bebek aldırma ve gebelikten korunma konusunda en doğru bilgiyi alacağınız kişi ise uzman bir kadın doğumcudur. Ankara’da kadın hastalıkları ve doğum alanında hizmet veren Op. Dr. Volkan Kurtaran’ın kliniği ile iletişime geçerek bu konudaki tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Randevu ve iletişim için 0312 418 14 04 ya da 0532 233 76 51 numaralı telefonları arayarak kliniğimize ulaşabilirsiniz. 

  Bebek Aldırma (Küretaj) Nedir?

  Kürtaj olarak da bilinen bebek aldırma işlemi, işlem sırasında kullanılan “küret” isimli alet nedeniyle küretaj olarak da isimlendirilmektedir. Küret ile bebek aldırmak ise günümüzde pek tercih edilmeyen bir işlemdir. Günümüzde, kürtaj işlemi için “vakumla kürtaj” denilen modern teknik kullanılmaktadır. Bu sayede rahim içine verilen hasar daha az olmakta ve ameliyattan sonra oluşabilecek enfeksiyon riski ciddi oranda engellenmektedir. Gebeliğin yasal süre sınırı içinde olduğu sürece hem evli hem de bekâr kadınlara kürtaj yapılabilir. Ancak bebek aldırmak için belirlenen yasal sürenin kesinlikle aşılmamış olması gerekmektedir. Peki bebek aldırma için yasal süre nedir?

  Bebek Aldırma için Yasal Süre Nedir?

  Bebek aldırma Ankara ülkemizde yasal bir operasyon olmasına rağmen bazı kurallara bağlıdır. Yasalara göre 10. haftayı dolduran gebeliklerin sonlandırılması mümkün değildir. Bu noktada gebelik haftasının doğru hesaplanması çok önemlidir. Gebelik haftası hesaplanırken son adet tarihi dikkate alınır. Eğer son adet tarihinden sonra 10 hafta geçmişse bebeğin alınması mümkün değildir. Ülkemizde yasal düzenlemeler kapsamında bebek aldırma için kabul gören tek yöntem kürtajdır. Yurt dışında gebeliği sonlandırmak için medikal ilaçlar olsa da bu yöntemlerin kürtaj kadar güvenilir olmadığı bilinmektedir. Çünkü bu yöntemle aşırı kanama, rahimde yapışıklık oluşması ve enfeksiyon gibi istenmeyen yan etkilerin ortaya çıkma riski daha yüksektir. Kürtaj öncesinde ve işlem sırasında yapılan detaylı görüntüleme, dış gebelik durumunun da tespit edilmesine ve buna uygun tedavinin uygulanmasına imkân vermektedir. 

  Bebek Aldırma Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Bebek aldırma operasyonu basit bir işlem olmasına rağmen işlemden sonra enfeksiyon oluşma riski bulunmaktadır. Enfeksiyon ise rahim içinde yapışıklığa neden olabilir. Rahim içinde yapışıklık olması ise kürtajdan sonraki gebelikleri olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle kadının mutlaka enfeksiyon riskinden kaçınması gerekir. 

  • Bebek aldırma işleminden sonra enfeksiyondan kaçınmak için 10 – 15 gün süreyle deniz, havuz ve hamama girmekten kaçınmak gerekir. 
  • Bebek aldırma işleminden sonra, hemen aynı gün içerisinde, duş alınabilir. Ancak duşun ayakta alınması ve genital bölgenin mikrop ve bakterilerden uzak tutulması gerekir. 
  • Enfeksiyondan korunmak için cinsel perhiz süresine de uymak gerekir. Kürtajdan sonra yaklaşık 10 – 15 gün cinsellikten uzak durmak gerekmektedir. Bu noktada doktorunuz gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır. 

  Ankara Bebek Aldırma Fiyatları 2020

  Bebek aldırma Ankara ’da ve diğer illerimizde yapılan bir işlemdir. Her bölgede ve her klinikte bebek aldırma fiyatları değişebilir. Bebek aldırmanın hangi yöntemle yapılacağı ve hastanın kendi ihtiyaçları da bebek aldırma fiyatlarını etkiler. Bazı durumlarda, hastanın isteği doğrultusunda bebek aldırma işleminden sonra kızlık zarı dikimi de yapılabilmektedir. Tüm bu faktörler bir arada ele alınıp, hasta öyküsü detaylıca incelendikten sonra bebek aldırma fiyatları belirlenir. Siz de bebek aldırma fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız Op. Dr. Volkan Kurtaran’ın Ankara’daki kliniğini arayabilir ve dilediğiniz zaman randevu alabilirsiniz. 

  WhatsApp chat
  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi